Kilpailukalenteri 2018

Tammikuu

6.1  Salikilpailut, Kuopio, KuRi/ KBC

13.1  Salikilpailut, Rovaniemi, RoRe/LaLu

13.1   Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS

20.1   Marskin matsit (salikilpailut), Mikkeli, MiNy

21.1  Ruskiksen Skabat, Helsinki, VN

26.-28.1  Aikuisten TUL-turnaus, Rovaniemi, RoRe/LaLu

Helmikuu

10.-11.2  Nuorten TUL-turnaus, Turku, TuJy

17.2  Kutsukilpailut, Kajaani, KajKu

18.2  Ruskiksen Skabat, Helsinki, VN

24.2   Kansalliset kilpailut, Raahe, RaNy

24.2   Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS

Maaliskuu

3.3  Salikilpailut, Vantaa, YTK

9.-11.3  GeeBee-turnaus, Helsinki, GeeBee Tuki

17.3   Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS

18.3  Ruskiksen Skabat, Helsinki, VN

24.-25.3  Nuorisonyrkkeilypäivät ja aikuisten SM-karsintaturnaus, Vantaa, YTK

Huhtikuu

7.4  Salikilpailut, Rovaniemi, RoRe/LaLu

7.4   Marskin matsit (salikilpailut), Mikkeli, MiNy

13.-15.4  Aikuisten SM-nyrkkeilyt, Pori, PoNMKY

21.4  Salikilpailut, Varkaus, VVS

 

Toukokuu

5.-6.5  Junioreiden kv. Pirkka-Turnaus, Tampere, TVS

19.5  Salikilpailut, Porvoo, BoBox

 

Kesäkuu


Kesäkuussa ei kilpailuja

9.-10.6. Junioreiden kesäleiri Tikkurila Vantaa  YTK

 

Heinäkuu

21.7  Kutsukilpailut, Kajaani, KajKu

 

Syyskuu

1.9  Salikilpailut, Kuopio, KuRi/ KBC

7.-9.9  Ruskaturnaus, Rovaniemi, RoRe

15.9   Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS

16.9  Ruskiksen Skabat, Helsinki, VN

22.9  Kansalliset kilpailut, Kokkola, YRe

22.9  Salikilpailut, Vantaa, YTK

22.9  Kv. kutsukilpailut, Pori, PoNMKY

29.-30.9  Kultahansikasturnaus, Lahti, LaL

 

Lokakuu

6.10   Marskin matsit (salikilpailut), Mikkeli, MiNy

7.10  Ruskiksen Skabat, Helsinki, VN

13.10  Kansalliset kilpailut, Forssa, FoNy

18.-21.10  Tammer Turnaus, Tampere, TVS

27.10  Salikilpailut, Rovaniemi, RoRe/LaL

 

Marraskuu

3.-4.11  A- ja B-junioreiden SM-kilpailut, Lahti, LaKa

10.11   Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS

10.11  Salikilpailut, Vantaa, YTK

17.-18.11  Kajaaniturnaus, Kajaani, KajKu

24.11  Kansalliset kilpailut, Hämeenlinna, HäKi

24.11   Marskin matsit (salikilpailut), Mikkeli, MiNy

 

Joulukuu

1.12  Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS

  8.12  Hopeahanskaturnaus ja kansalliset kilpailut, Somero, SoVo