Vantaa Painicup junior 5.3.2017

5.3.2017

Vantaa Painicup junior toi Lumon molskeille reilu 70 painijaa Suomesta ja Virosta.

Vantaa Painicup junior käytiin sunnuntaina  5.3. Vantaalla Monitoimikeskus Lumossa. Päivään mahtui hurja määrä vauhdikkaita otteluita. Osaamistaan väläyttivät  jo hieman kokeneempinen painijoiden ohella myös rohkeita ensiaskeleitaan molskilla ottavat aloittelijat. 

Mitaleita jaettiin yhteensä 19  sarjassa.

Tässä linkki kaikkiin tuloksiin.

Tässä linkki kuvakansioon.

PALKINTOJÄRJESTYS

Tytöt 65 kg
1.Viola TyyniläKPM

 

Aloittelijat 22 kg
1.Roel LuostarinenJäVo
2.Viivi PorttikallioHyPk
3.Sonja JyrkkänenHyPk
4.Robi TikkanenYTK
5.Aleksi KettunenYTK

 

Aloittelijat 26 kg
1.Sultan KushtovHPM
2.Niklas NummiYTK
3.Daniel RaitalaYTK

 

Aloittelijat 32 kg
1.Leevi NummiYTK
2.Alvar SaramäkiJuKa
3.Leo HyytiäinenYTK
4.Eve TikkanenYTK

 

Aloittelijat 42 kg
1.Edgar NazaroffYTK
2.Otto-Petteri LoikasVV
3.Aleksanteri JärvenmäkiYTK
4.Aleksanteri TörmänenPoWe

 

Pojat 10 v 28 kg
1.Mardo ÄrmusKorrus
2.Arttu LuojusVaSa
3.Robin KetolainenYTK
4.Ukko KorhonenVuVe
5.Kaius JuuselaVaSa
6.Vili LehtimäkiYTK

 

Pojat 10 v 30 kg
1.Robi KristjuhanKorrus
2.Daniel JasnovJäVo
3.Rayan ArnekKorrus
4.Matias ArpiainenYTK
5.Verneri TimonenYTK
6.Ukko RiehunkangasHPM
7.Lassi RyhänenYTK

 

Pojat 10 v 32 kg
1.Aida CasalegnoJäVo
2.Otto HuuhtanenVuVe
3.Jiro HärkänenYTK

 

Pojat 10 v 35 kg
1.Kasperi KääpäJäVo
2.Roope MutanenHaka
3.Kasperi SteniusJäVo
4.Otto KorpelaHPM
   

 

Pojat 10 v 42 kg
1.Joona JunnilaHPM
2.Toivo-Elias JormanainenYTK
3.Alex WalliusHPM

 

Pojat 13 v 32 kg
1.Oskari PursiainenYTK
2.Jalmari ViitasaloHaka
3.Jussi KangasniemiJäVo

 

Pojat 13 v 38 kg
1.Patrick NoolKorrus
2.Luka KajanneYTK
3.Vadim ElkinHPM
4.Samu LuojusVaSa
5.Hugo RiehunkangasHPM

 

Pojat 13 v 42 kg
1.Veeti AaltoVaSa
2.Antti KangasniemiJäVo
3.Santeri KarppinenVV

 

Pojat 13 v 50 kg
1.Nikolai HuttunenHPM
2.Ukko PakkanenPoWe
3.Veeti KajanneYTK
4.Vili KujanpääHPM

 

Pojat 13 v 63 kg
1.Leevi SimojokiYTK
2.Valtteri AuvinenVuVe
3.Aleksi LinnaYTK

 

Pojat 17 v 46 kg
1.Ekke LeithamKorrus
2.Jesper HärkänenYTK
3.Veeti LaaksoKPM
4.Kristo MerilainKorrus
5.Jesse PaavolaJuKa
6.Akseli ErkkolaHPM

 

Pojat 17 v 54 kg
1.Aleksi TuukkalaYTK
2.Kasperi KarppinenVV
3.Markus SuontakanenYTK
4.Joona HakalaJäVo

 

Pojat 17 v 63 kg
1.Niko AnderssonJäVo
2.Ron SirenKPM

 

Pojat 17 v 100 kg
1.Alex-Leon VeedlaKorrus