Kultahelmipainit 3.3.

4.3.2012

Kipinän painijat ottivat omissa kisoissa seitsemän sarjavoittoa

Vantaan Hakunilassa käytiin lauantaina jo perinteeksi muodostuneet Kultahelmipainit. 153 painijaa takasi sen, että vauhtia ja jännittäviä tilanteita riitti.

YTK:sta molskeilla väänsi 23 painijaa, ja heistä seitsemän otti sarjavoiton. Onnea kaikille mitalisteille ja kiitos ahkeralle talkooväelle.

Tulokset:
 

Tytöt 24 kg

1.

Inca Nyberg

JäVo

2.

Janette Ylisoini

KeU


 

Tytöt 26 kg

1.

Emmi Kiljunen

LA

2.

Anni Petman

YTK

3.

Sandra Länsikunnas

HyPk


 

Tytöt 32 kg

1.

Elisa Kiljunen

LA

2.

Iini Enlund

HPM


 

Tytöt 40 kg

1.

Lotta Hurskainen

LA

2.

Oona Huovinen

KarkU


 

Tytöt 49 kg

1.

Jessi Torjama

KarkU


 

Aloittelijat 7 v 18 kg

1.

Oskari Pursiainen

YTK

2.

Eino Anttila

PoWe


 

Aloittelijat 7 v 22 kg

1.

Jami Flinkman

HPM

2.

Tuure Mäki-Uuro

HPM

3.

Joonas Miettunen

Haka

4.

Viljo Ukkonen

HPM

5.

Osmo Hakulinen

VV


 

Aloittelijat 7 v 24 kg

1.

Ukko Pakkanen

PoWe

2.

Elmo Ukkonen

HPM

3.

Eeli Länsikunnas

HyPk


 

Aloittelijat 7 v 28 kg

1.

Roni Salomaa

Haka

2.

Rasmus Axelsson

Haka

3.

Luka Kajanne

YTK


 

Aloittelijat 7 v 30 kg

1.

Veeti Kajanne

YTK

2.

Lassi Viljanen

HPM

3.

Joel Pekkala

Haka


 

Aloittelijat 9 v 24 kg

1.

Egor Tanska

YTK

2.

Nestori Hirvonen

LoRi

3.

Jere Kärkkäinen

YTK

4.

Antti Kangasniemi

JäVo

5.

Niilo Anttila

PoWe

 

 

 


 

Aloittelijat 9 v 26 kg

1.

Jaakko Heikkilä

KirkU

2.

Ahti Pesonen

Haka

3.

Mikael Palm

KarkU

4.

Anttoni Heikkilä

KeU


 

Aloittelijat 9 v 28 kg

1.

Jesse Nordman

YTK

2.

Väinö Turunen

PoWe

3.

Timo Kressiak

HeTa


 

Aloittelijat 9 v 30 kg

1.

Santtu Räsänen

RVV

2.

Axel Aurola

EsU

3.

Veeti Aalto

VaSa

4.

Nooa Poropudas

YTK

5.

Jeremias Muranen

Haka


 

Aloittelijat 9 v 32 kg

1.

Jesper Härkänen

YTK

2.

Niko Heijari

LoRi

3.

Nikolai Huttunen

HeTa


 

Aloittelijat 9 v 35 kg

1.

Oscar Leppänen

HPM

2.

Alex Mäntylä

HyPk


 

Aloittelijat 9 v 42 kg

1.

Pietari Pohjolainen

Haka

2.

Joonas Ekman

HeTa


 

Aloittelijat 11 v 35 kg

1.

Väinö Laamanen

VaSa

2.

Eelis Siuko

JPI


 

Aloittelijat 14 v 50 kg

1.

Matias Tamsi

VaSa

2.

Waltteri Nummelin

HyPk

3.

Reino Länsikunnas

HyPk


 

Pojat 9 v 24 kg

1.

Teo Laitila

VaSa

2.

Casper Hietasalo

KirkU


 

Pojat 9 v 28 kg

1.

Henri Toiva

VaSa

2.

Jani Haimakainen

KPM


 

Pojat 9 v 32 kg

1.

Niko Hynninen

PTI

2.

Jere Palm

KarkU

3.

Roope Julkunen

JäVo

 

 

 


 

Pojat 9 v 35 kg

1.

Riki Leskinen

JäVo

2.

Roni Piironen

VaSa


 

Pojat 9 v 50 kg

1.

Jukka Ylisoini

KeU


 

Pojat 11 v 28 kg

1.

Kasperi Kauhanen

PoWe

2.

Jasper Salmi

YTK

3.

Henri Tallgren

KarkU


 

Pojat 11 v 32 kg

1.

Miko Elkala

LA

2.

Artturi Sulin

HPM

3.

Vili Pylkkänen

KeU

4.

Emil Höst

KeU


 

Pojat 11 v 35 kg

1.

Jere Hongisto

LoVo

2.

Jere Jokinen

JPI

3.

Olli Heinonen

PopI

4.

Verne Reikko

HPM

5.

Elmeri Marttonen

KirkU


 

Pojat 11 v 38 kg

1.

Artturi Weckström

LA

2.

Leevi Putus

VaSa

3.

Niko Andersson

KarkU

4.

Eetu Pulliainen

Haka


 

Pojat 11 v 42 kg

1.

Aleksi Simojoki

TWM

2.

Evert Rosenström

VaSa

3.

Jiri Toiva

VaSa

4.

Akseli Sarvi

YTK

5.

Sakari Marttonen

KirkU

6.

Anton Halonen

KeU

7.

Veikko Länsikunnas

HyPk

8.

Leo Kankkunen

Haka


 

Pojat 11 v 63 kg

1.

Leevi Nyberg

JäVo

2.

Mico Keinänen

LA


 

Pojat 14 v 35 kg

1.

Juho Ronkainen

VaSa

2.

Valtteri Tuhkanen

PopI

3.

Riku Petman

YTK


 

Pojat 14 v 38 kg

1.

Arthur Chamba

PopI

2.

Sauli Heijari

PopI

3.

Jimi Torjama

KarkU

4.

Onni Turunen

PoWe

 

 

 

Pojat 14 v 42 kg

1.

Eemeli Kunttu

TWM

2.

Joonas Mört

TWM

3.

Jesse Lohva

PopI

4.

Väinö Nuutinen

PTI

5.

Christian Tasker

YTK

6.

Sasu Takko

YTK

7.

Arsi Martikainen

YTK

8.

Aleksi Heilala

LA

9.

Miska Aaltonen

KarkU


 

Pojat 14 v 46 kg

1.

Riku Hoikka

HeTa

2.

Eemeli Kreander

HyPk

3.

Martti Kuha

SimVe

4.

Santeri Aaltonen

RVV

5.

Ilja Vanhala

PopI

6.

Aapo Takalo

LoVo

7.

Oskari Hyytiäinen

LoVo

8.

Oliver Svartberg

TWM

9.

Julius Järvinen

TWM

10.

Eino Svartberg

TWM

11.

Jaakko Kettunen

PopI

12.

Santeri Aaltonen

RVV


 

Pojat 14 v 50 kg

1.

Markus Kallio

TWM

2.

Casper Väliahdet

YTK

3.

Daniil Poliakov

YTK

4.

Joonas Kokko

HeTa

5.

Ilari Keränen

KarkU

6.

Ko Reh

PopI

7.

Jami Järvinen

Haka


 

Pojat 14 v 54 kg

1.

Leevi Lauttanen

JPI

2.

Riku Martikainen

YTK

3.

Veikko Röyskö

HeTa

4.

Toni Lindholm

HyPk

5.

Jesse Lindholm

HyPk

6.

Roope Halonen

KPM


 

Pojat 14 v 63 kg

1.

Arttu Mutanen

Haka

2.

Jaakko Jukonen

HPM


 

Pojat 14 v 69 kg

1.

Sasu Hopeavirta

KarkU

2.

Rasmus Halttunen

HeTa

3.

Boris Lauton

EsU


 

Pojat 14 v 76 kg

1.

Rasmus Ruotsalainen

KirkU

2.

Patrick Andersson

KarkU


 

Pojat 17 v 50 kg

1.

Jooseppi Kettunen

YTK

2.

Jimi Gustafsson

KarkU

3.

Joona Koskinen

YTK


 

Pojat 17 v 58 kg

1.

Timi Hurskainen

LA

2.

Tomi Eronen

PopI

3.

Eetu Jääskeläinen

KirkU

4.

Jimi Aaltonen

KarkU

 

 

 


 

Pojat 17 v 63 kg

1.

Veeti Väliahdet

YTK

2.

Esa Järvinen

YTK

3.

Lauri Happonen

YTK

4.

Mikael Günther

KPM


 

Pojat 17 v 85 kg

1.

Ville Saastamoinen

HyPk

2.

Ismo Saastamoinen

SimVe