Helsinki Open ja Helsinki Junior Open 26.11.

27.11.2011

Jooseppi Kettunen ja Casper Väliahdet taistelivat sarjavoitot ja Lauri Happonen sekä Daniil Poljakov hopeaa vapaapainin Helsinki Junior Openissa Töölön Kisahallissa. Samaan aikaan käydyssä Helsinki Openissa Joni Toppinen ja Verneri Värekoski painivat pronssille.

Alla tulokset sarjoista, joissa YTK.n painijat sijoittuivat  pisteille:

Helsinki Junior Open

Pojat 14 v.

46 kg
1) Markus Kallio TWM, 2) Daniil Poliakov YTK, 3) Leevi Lauttanen JPI, 4) Jere Haapamäki VäVi, 5) Tomi Hietalahti HI, 6) Joona Koskinen YTK.


51 kg
1) Jooseppi Kettunen YTK, 2) Jesse Salmi VVV, 3) Tuomas Kiukkonen LA, 4) Jimi Gustafsson KarkU, 5) Verneri Korkee YTK.


57 kg
1) Juuso Itkonen VarTa, 2) Lauri Happonen YTK, 3) Jaro Nieminen LoRi, 4) Lauri Ruhanen JäVo, 5) Markus Sihtola YTK, 6) Samu Vilenius HI.

 

Pojat 12 v.

38 kg
1) Joonas Mört TWM, 2) Waltteri Latvala VVV, 3) Arttu Lähde VVV, 4) Christian Tasker YTK, 5) Miska Aaltonen KarkU, 6) Misa Syväterä JPI.

 

46 kg
1) Casper Väliahdet YTK, 2) Murat Israpov VaSa, 3) Panu Dahlqvist HPM, 4) Jaakko Ruhanen JäVo.


50 kg
1) Mike Mesiäinen JäVo, 2) Jere Pitkälä HI, 3) Joonas Wickström HeTa, 4) Lauri Räisänen YTK, 5) Veikko Röyskö HeTa, 6) Riku Martikainen KoVe.

 

Lapset 8 v.

26 kg
1) Henri Toiva VaSa, 2) Jesse Nordman YTK, 3) Eetu Huovila KoPa, 4) Riku Puustelli LoRi, 5) Ville Sani VaSa, 6) Eemeli Mikkola PPM.


30 kg
1) Aatu Hyvölä LA, 2) Jere Palm KarkU, 3) Roope Julkunen JäVo, 4) Matias Mäenpää HyPk, 5) Martti Jalonen PPM, 6) Nooa Poropudas YTK.

 

Joukkueiden pisteet Junior Openin osalta: 

1) Helsingin Paini-Miehet 75, 2) Järvenpään Voimailijat 44, 3) Vantaan Sampo 43, 4) Helsingin Haka 40, 5) Ylä-Tikkurilan Kipinä 39, 6) Porin Paini-Miehet 38, 7) Turun Voimamiehet 30, 8) Lahden Ahkera 29, 9) Heinolan Isku 26, 10) Vaasan Voima-Veikot 26, 11) Loviisan Riento 19, 12) Hyvinkään Painiklubi ja Janakkalan Paini-Ilves 18, 14) Karkkilan Urheilijat 17, 15) Kouvolan Painijat ja Varkauden Tarmo 14, 17) Helsingin Tarmo ja Voikkaan Urheilu-Veikot 12, 19) Lohjan Voimailijat 7, 20) Espoon Urheilijat 6, 21) Korson Veto ja Vaajakosken Kuohu 6, 23) Läyliäisten Luja ja Venäjä 5, 25) Keravan Urheilijat ja Porvoon Weikot 4, 27) Viro ja Vähäkyrön Viesti 3, 29) Viipurin Voimailijat 0.

*************************************************
Helsinki Open


Kadetit 50 kg


1 GRIGORYEV Eduard RNCT

2 ORAV Sten EST

3 TOPPINEN Joni YTK

3 MANDIEV Schamil Stp SO

5 HEIKKILä Tomi kopa

6 TORJAMA Jami KarkU

Kadetit 58 kg

1 ALIEV Batyrbek RNCT

2 GADILOV Ruslan Stp SO

3 UTRIAINEN Timi HI

3 SILLANPÄÄ Eero kopa

5 JÄRVINEN Esa YTK

6 SITNIKOV Eduard KSHVSM

 

Kadetit 76 kg

1 AIDINOV Alinbek RNCT

2 KADIROV Bakbodur TJK

3 IMANSHAPIEV M. RNCT

3 MALKIN Artem KSHVSM

5 MÄKINEN Antti YTK

5 MALKIN Ivan KSHVSM


Miehet 74 kg

1 LEE Yun-Seok KOR

2 TIHAEV Rasul Kgrad

3 VÄREKOSKI Verneri YTK

3 KUNNAS Jere HPM

5 HANI Elar EST

6 ROSENLÖF Jouni HPM